28 maja 2026 r. odbyła się w naszej bibliotece XV edycja konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”. Do rywalizacji przystąpili tradycyjnie chętni uczniowie z klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Skierbieszowie. Zadanie konkursowe polegało na jak najpiękniejszym przeczytaniu fragmentu tekstu literatury dziecięcej.
Komisja w składzie: p. Elżbieta Maruchniak– przewodnicząca komisji, p. p. Jolanta Popowicz oraz p. Małgorzata Sitarz, oceniała uczestników biorąc pod uwagę kryteria: płynność i bezbłędność, prawidłową dykcję oraz interpretację czytanego tekstu.
Spośród uczestników wyłoniono Mistrzynię, Wicemistrza oraz wyróżniono dwie osoby.
Nagrodzeni:
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA – ŁUCJA KOPCIOWSKA
WICEMISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA –GRZEGORZ DRZEWICKI
Wyróżnienia:
SZYMON BRZYSKI
RADZIMIR ĆWIKŁA
Serdecznie dziękujemy uczestnikom, komisji oraz wychowawcom p. Idze Barczuk i p. Anecie Skibie za przygotowanie dzieci. Gratulujemy!
![]()
