MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA XV EDYCJA

28 maja 2026 r. odbyła się w naszej bibliotece XV edycja konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”. Do rywalizacji przystąpili tradycyjnie chętni uczniowie z klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Skierbieszowie. Zadanie konkursowe polegało na jak najpiękniejszym przeczytaniu fragmentu tekstu literatury dziecięcej.

Komisja w składzie: p. Elżbieta Maruchniak– przewodnicząca komisji, p. p. Jolanta Popowicz oraz p. Małgorzata Sitarz, oceniała uczestników biorąc pod uwagę kryteria: płynność i bezbłędność, prawidłową dykcję oraz interpretację czytanego tekstu.

 Spośród uczestników wyłoniono Mistrzynię, Wicemistrza oraz wyróżniono dwie osoby.

Nagrodzeni:

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIAŁUCJA KOPCIOWSKA

WICEMISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIAGRZEGORZ DRZEWICKI

Wyróżnienia:

SZYMON BRZYSKI

RADZIMIR ĆWIKŁA

Serdecznie dziękujemy uczestnikom, komisji oraz wychowawcom p. Idze Barczuk i p. Anecie Skibie za przygotowanie dzieci. Gratulujemy!

Loading