FERIE Z BIBLIOTEKĄ I GOK

W dniach 18-22 lutego 2019 r. biblioteka wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Skierbieszowie organizowała zajęcia dla grupy 30 dzieci w wieku 5-12 lat. Uczestnicy ferii brali udział w wycieczkach oraz zajęciach na miejscu przygotowanych specjalnie dla nich.
W pierwszym dniu wybraliśmy się do Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, gdzie uczestniczyliśmy w „Muzycznym poranku” poświęconym polskim tańcom narodowym. Założeniem poranków jest kształcenie, uwrażliwianie i kształtowanie gustów muzycznych dzieci. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na posiłek do restauracji McDonald.

We wtorek zabraliśmy dzieci do sali zabaw „Jas i Małgosia”, miejsca stworzonego z myślą o najmłodszych. Dzieci miały do swojej dyspozycji suche baseny z kulkami, zjeżdżalnie, tunele i wiele innych atrakcji, które pozwoliły dzieciakom spożytkować swoją energię.

W środę zebraliśmy się w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie zaproszeni przez nas goście – animatorzy z Centrum Rozrywki „Grawitacja” zorganizowali dla uczestników ferii mnóstwo ciekawych zabaw. Wśród przygotowanych atrakcji było między innymi: skręcanie balonów, gry i animacje na interaktywnej podłodze, wielkie bańki mydlane oraz wiele innych zabaw ruchowych. BTego dnia odbyły się również zajęcia z kodowania, które przeprowadziliśmy za pomocą robotów Photon oraz tabletów, zdobytych w ramach projektu „Kodowanie w bibliotece”.

W czwartek odwiedziliśmy kręgielnię Balaboom w Zamościu. Gra w kręgle okazała się bardzo wciągająca, a rywalizacja o punkty dostarczała silnych sportowych emocji. Wśród dzieci dało się zauważyć liderów dyscypliny, którzy szybko wysunęli się na prowadzenie. Po zakończonej grze – pełnej pozytywnych wrażeń dzieciaki posilili się pizzą.

W ostatnim dniu czyli w piątek pojechaliśmy do Centrum Kultury Filmowej w Zamościu na film „Corgi – psiak królowej” o ślicznym, ale rozpuszczonym piesku brytyjskiej królowej, który na skutek szalonego zbiegu okoliczności traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska. Z ciekawych przygód Corgiego wysuwa się morał, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w potrzebie.

Cały tydzień upłynął uczestnikom ferii w bardzo miłej atmosferze, pełnej atrakcji i niezapomnianych wrażeń.


 105 total views