KODOWANIE W BIBLIOTECE: POZNAJEMY PHOTONA

28 marca w naszej bibliotece odbyły się zajęcia z podstaw kodowania. Do zgłębiania tajników tej dziedziny posłużyły nam roboty Photon oraz tablety otrzymane w ramach projektu „Kodowanie w bibliotece”. W zajęciach uczestniczyła jedna z klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Skierbieszowie.

W trakcie zajęć dzieci nauczyły się jak sterować ruchami robota, jak zmieniać kolor jego oczu i czułek, jak ustawić wydawane przez niego dźwięki oraz jak używać wbudowanych w robota czujników, m.in. hałasu czy dotyku. Zabawa z edukacyjnym Photonem uczy wielu rzeczy: stymuluje myślenie przyczynowo-skutkowe, usprawnia orientowanie się w przestrzeni (strona lewa i prawa), ćwiczy umiejętność czekania na własną kolej i panowanie nad nieprzyjemnymi emocjami, a przede wszystkim wpaja zasady bezpiecznego korzystania z wysokich technologii.

Każdy z uczestników zajęć został odznaczony tematyczną przypinką z napisem: „Nie przeszkadzać, koduję” oraz „Programuję robota”. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się zajęcia i obiecały, że chętnie z nich skorzystają jeszcze nie jeden raz.


 88 total views