16 kwietnia 2026 r. w nawiązaniu do obchodzonego kilka dni temu Dnia Kosmonautyki oraz odbytego ostatnio załogowego lotu wokół Księżyca w ramach misji NASA Artemis II, w naszej bibliotece odbyły się zajęcia pod nazwą „W Układzie Słonecznym”.
Zaproszone przez nas dzieci z klasy IIa poznały najważniejsze cechy planet orbitujących wokół Słońca. Dowiedziały się, która z planet jest największa, najgorętsza, najzimniejsza. Uczniowie usłyszeli różne ciekawostki dotyczące kosmosu. Stworzyli też własny schemat Układu Słonecznego. To były naprawdę „kosmiczne zajęcia”.
![]()
